Співробітник Культурного Центру ім. М.К. Реріха Логінова М.Ю. виступила з доповіддю "Актуальність Пакту Реріха в збереженні культурної спадщини" на науковій конференції в м. Дніпро.
17-20 квітня у м. Дніпро відбулася науково-практична конференція «Придніпров’я в загальносвітовій скарбниці культурно-історичної спадщини планети», присвячена Міжнародному Дню Культури. Організатори: Дніпровська міська рада, Департамент гуманітарної політики Управління культури, Національний університет ім. О.Гончара, громадська організація «День Культури Світу». У конференції взяли участь викладачі та студенти Дніпровських вузів, Центр народної творчості "Петриківка", представники науки та громадськості інших міст України, у тому числі Харкова і м. Первомайський.
Вікрив конференцію заслужений діяч мистецтва України, голова громадської організації «День Культури Світу» В.Г.Гаркуша. На конференції були розглянуті теми: «О. П. Блаватська – предтеча епохи космічного мислення»; «Витоки культурно-історичного простору індоєвропейського загалу сучасного людства. Центрально-Азійська експедиція М.К.Реріха (1923-1928рр.)»; «Актуальність Пакту Реріха в збереженні культурної спадщини»; «Сучасні розробки та дослідження науковців Дніпропетровщини»; «Приклади використання ідей наукового космічного мислення в сучасних доробках на Дніпропетровщині».
Ocобливу творчу атмосферу конференції і гарний настрій створила літературно-музична програма у виконанні артистів Дніпровських театрів: «Вісник Майбутнього» та «Меж прошлым и будущим нить».
Громадська організація «День Культури Світу» презентувала виставки:
- «Пам’ятки матеріальної й нематеріальної культурної спадщини з точки зору питань культурно-історичної єдності планети», на якій була представлена і унікальна кам'яна пластика Придніпров’я та петриківський розпис;
- Тематична виставка фотоматеріалів, репродукцій та літератури, присвячена пам’ятним датам родини Реріхів.
Другий день конференції відбувся у Центрі народного мистецтва «Петриківка» (с.м.т.Петриківка). Пікуш А.А. - народний художник України, засл.майстер народної творчості, познайомив з роботою Центру. Він розповів про історію та космічний символізм петриківського розпису, найстарших та сучасних майстрів, про актуальність збереження та захист історичних осередків України в сучасних умовах.